Terénní pracovník/pracovnice projektu "Společně to dokážeme v Ústeckém kraji", pracoviště Děčín (Děčín)

Úřad práce České republiky nabízí v Děčíně volnou pracovní pozici "Terénní pracovník/pracovnice projektu "Společně to dokážeme v Ústeckém kraji", pracoviště Děčín". Nástupní mzda je 21 262 – 31 240 Kč.

Základní informace o pracovním místu

Název pozice:
Terénní pracovník/pracovnice projektu "Společně to dokážeme v Ústeckém kraji", pracoviště Děčín
Obor(y):
Administrativa
Obec:
Děčín
Mzda:
21 262 – 31 240 Kč
Směnnost:
Pružná pracovní doba
Minimální vzdělání:
Vyšší odborné
Adresa pracoviště:
Úřad práce České republiky - 03: kontaktní pracoviště Děčín
U Plovárny 1190/14
40502

Další informace o volném místu

[] Místo výkonu práce:
U Plovárny č.p. 1190/14, Děčín I-Děčín, 405 02 Děčín 2

Hlavní náplň činnosti:
- Pracovník zajišťuje v přidělené oblasti (lokalitě) realizaci projektových aktivit. Jde především o výběr účastníků, realizaci rekvalifikací, poradenských aktivit, diagnostik, motivačních kurzů, monitoring zaměstnavatelů a zprostředkování zaměstnání. Dále se podílí na výběru a přidělení účastníků projektu na konkrétní projektové aktivity.
V případě zprostředkování zaměstnání, poskytuje aktivně účastníkům pracovní asistenci. Podílí se na administraci a vyplácení přímé podpory účastníkům projektu. Zabezpečuje průběžný monitoring zaměstnavatelů, oslovuje zaměstnavatele, vyhledává volná pracovní místa pro účastníky projektu, poskytuje zaměstnavatelům odborné poradenství a konzultace k možnostem zaměstnávání účastníků. Spolupracuje na zadávání dat z realizace projektu do informačních systémů
a databází. Úkolem Terénního pracovníka je zapojovat CS do projektu z řad klientů sociálních služeb, což mnohdy zahrnuje schůzky s klienty sociálních služeb ještě před samotným vstupem do projektu, případně schůzky se zástupci NNO - poskytovatelů sociálních služeb, kteří při motivaci klientů hrají také podstatnou roli. Terénní pracovník zajišťuje zejména kontakt a předání podstatných informací účastníkům (např. seznamy rekvalifikačních zařízení s kontakty, podpora při vyplňování dokumentů k zajištění zvolené rekvalifikace, informace o disponibilních pracovních místech jak s finanční podporou, tak na volném pracovním trhu).
V případě zprostředkování zaměstnání poskytuje účastníkům aktivní pracovní asistenci. Terénní pracovník pomáhá účastníkům při adaptaci na nové podmínky
v zaměstnání, zvládnutí první výplaty nezřídka postižené exekučními srážkami, vyplácení doprovodných opatření před nástupem do zaměstnání, ale i po něm. Zabezpečuje průběžný monitoring zaměstnavatelů, oslovuje zaměstnavatele, vyhledává volná pracovní místa pro účastníky projektu, poskytuje zaměstnavatelům odborné poradenství a konzultace k možnostem zaměstnávání účastníků.

Kvalifikační a další požadavky:
- minimálně vyšší odborné vzdělání
- dobrá uživatelská znalost práce na MS Office (Word, Excel, Outlook)
- organizační schopnosti, pečlivost, velmi dobré komunikační a písemné dovednosti, odolnost vůči stresu
- svéprávnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost, státní občanství České republiky, občanství jiného členského státu EU nebo občanství státu, který je smluvním státem Dohody o EHP dle § 25 odst. 1 písm. a) a splnění předpokladu dle § 25 odst. 2 z. č. 234/2014 Sb., o státní službě

Pracovní podmínky:
- platové zařazení v 10. platové od 21 262,- Kč do 31 240,- Kč
- třídě v souladu s platnými právními předpisy,
po zkušební době možnost přiznání osobního příplatku
- pružná pracovní doba - plný úvazek
- předpokládaný nástup od 1. srpna 2021
- místo výkonu: Děčín
- pracovní poměr na dobu určitou (zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou)
se zkušební dobou 6 měsíců (určena v souladu s § 178 odst. 3 zákona o státní službě, v platném znění) nejdéle po dobu realizace projektu, do 30. června 2022.

Zaměstnanecké výhody:
- 5 týdnů dovolené
- 5 dní indispozičního volna (sick days)
- 1 den volna na vyřízení osobních záležitostí
- stravenky v hodnotě 90 Kč
- příspěvky z fondu kulturních a sociálních potřeb
- odměny k životním a pracovním výročím

V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete, prosím, elektronicky motivační dopis s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis a kopii dokladu o dosaženém vzdělání, nejpozději do 24. června 2021 na e-mailovou adresu lenka.cruzova@uradprace.cz.
Nedoložení výše požadovaných dokumentů je považováno za nesplnění požadavků. Nesplnění požadavků může být důvodem k vyřazení z účasti na výběrovém řízení.

Kontakt na zaměstnavatele

Úřad práce České republiky - 03: kontaktní pracoviště Děčín
Lenka Cruzová
lenka.cruzova@uradprace.cz


Poslední změna: před 1 týdnem